02

Lloret de Mar

Lloret de Mar, ciutat cosmopolita i capdavantera que manté immutables la  identitat cultural i les tradicions malgrat el pas del temps. Combina la seva vessant turística amb l’organització de congressos i convencions a la vora del mar.

Tingues sempre a mà el Dossier de Congressos

Capacitat Hotelera

CategoriaNombre d’establimentsNombre d’habitacionsPlaces hoteleres
5*4460920
4*71.5603.120
TOTAL112.0204.040

Centres Congressuals

1. Palau de Congressos Costa Brava

Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Auditori9801.0007508501.200
Terrassa715840630510800
Sala privada12060406080
2. Teatre de Lloret
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Sala gran-370370180300
Sala11201105060100
Sala26255303060
Sala36355303060
3. Palau de Congressos Olympic
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Imperial Park448500200250500
Imperial Suites833805600430805
Saló Royal202200150130200
Saló Palace228230150170230
Saló Majestic184185150130185
Pèrgola529510210260510
Còrsega35,4----
Costa Brava36,75----
Montecarlo76-603065
Mónaco76-603065
Montmeló76-603065
Auditorium605770770370700
Àtrium100110407090
Àgora100110407090
Coliseum14013056100115
Fòrum14013056100115
Micrum4540163045
Minum8075306080
Tropical (ext.)4.000--1.0001.500

Espais Singulars

EspaiTeatreBanquetCòctel
Jardins de Santa Clotilde20080250
EspaiTeatreBanquetCòctel
Ermita de Santa Cristina300200400

Avantatges per al congressista

  • Visita guiada als Jardins de Santa Clotilde o al Museu del Mar.
  • Marxandatge per a la sala de reunió.
  • Informació de Lloret de Mar per a cada assistent (mapa i guia de patrimoni cultural).
  • Benvinguda i representació institucional per part de les autoritats locals.

Congressos de referència i esdeveniments celebrats

  • Congrés Mundial de Blocaires de Viatges (TBEX) (2015)
  • Jornades Científiques de Tècnics Superiors Sanitaris (2013 i 2015)
  • Congrés de la Societat Catalana d’Angiologia i Cirurgia Cardiovascular i Endovascular (2012)
  • XVIII Congrés Nacional Català d’Urgències i Emergències (2011)

Activitats postcongressos

Costa Brava Clàssic

Aquesta proposta conjumina cultura i natura al llarg d’un passeig pel litoral de la Costa Brava que s’inicia als Jardins de Santa Clotilde, seguit d’un passeig en vaixell pel litoral rocós i ple de penya-segats de Lloret de Mar i que finalitza en una de les cinc platges principals de Lloret de Mar amb un dinar o sopar (opcional).

Marxa nòrdica pel camí de ronda i descoberta del patrimoni cultural

Es tracta de combinar una activitat saludable i cardiovascular amb la descoberta d’un entorn incomparable com són els boscos i les rutes de senderisme de Lloret de Mar, especialment del camí de ronda, que recorre els més d’11 km de costa de la nostra vila.

Se’n pot escollir la longitud, la durada i la zona del recorregut per tal que sigui apta per a tots els públics i les diferents exigències. L’activitat s’inicia amb unes breus instruccions sobre la tècnica de la marxa nòrdica, i seguidament es proveeix els congressistes de tot el material necessari per dur a terme el repte.

La ruta també permet visitar alguns dels elements del MOLL (Museu Obert de Lloret) com ara el Museu del Mar, el castell de Sant Joan o els Jardins de Santa Clotilde.

El passat indià de Lloret de Mar

«L’any 1914 serà l’any en què Constantí Ribalaigua arribarà a Cuba. Nascut a Lloret de Mar, la seva inquietud el porta a emigrar a Amèrica com tants altres lloretencs. D’aquests, molts van tornar sent indians rics, d’altres van deixar les seves il·lusions en terres caribenyes i alguns, entre ells Constantí, es van quedar a Cuba, presos per sempre de la dolçor del Carib, on va fer història i on va compartir amistat amb el gran Ernest Hemingway». Per mitjà del daiquiri, i de la mà d’un dels nostres coctelers més reconeguts, introduirem els congressistes en el passat indià de la nostra vila.

Aquest taller conjuga cultura, història i diversió i es pot realitzar en qualsevol dels nostres espais singulars, amb vistes al mar, al mateix centre congressual, a l’hotel o on l’organitzador consideri més adient.