04

Roses

Roses, envoltada per nombroses cales i pels Parcs Naturals del Cap de Creus i dels Aiguamolls de l’Empordà, és la ciutat perfecta per a aquells que busquen impregnar-se de l’essència mediterrània.

Tingues sempre a mà el Dossier de Congressos

Capacitat Hotelera

CategoriaNombre d’establimentsNombre d’habitacionsPlaces hoteleres
5*12958
4*55861.172
3*151.9043.808
2*7304608
1* i altres186621.324
TOTAL463.4856.970

Centres Congressuals

1. Palau de Congressos de Roses – Teatre Municipal

Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Auditori383404250300400
Sala Principal168200100100200
Sala de Miralls11415075100150
Sala de Vitralls854020-40
Sala Superior98150100100150
Sala Taller577035--
Palau de Congressos de Roses

Espais Singulars

Espai Cultural La Ciutadella
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Pati d’Armes[vc_column][vc_column_text][c#ffffff]60003.0003.0002.0004.000
Església de Sta. Maria200150150100150
Arsenal15010010060100
Esplanada del pou1.500600500400800
Castell de la Trinitat
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Terrassa principal200150150100150

Congressos

Avantatges pel congressista

  • Descomptes del 35% en els bitllets del tren TAV i MD
  • Lliurament de material turístic de la destinació
  • Visites guiades de prospecció i de gestió dels diversos espais

Congressos de referència i esdeveniments celebrats

  • Festival d’Entreteniment Digital (2014)
  • XVIII Simposi de la Societat Catalana d’Urologia (2012)
  • Trobada de la Federació Francesa d’Esport Universitari (2010)

Activitats postcongressos

Visita al Wine Family Museum

El museu de Coll de Roses, el Wine Family Museum, situat a l’antic Celler del Mas, és tota una experiència sensorial. Les imatges, les llums i els sons ambientals endinsen el visitant en el món del vi i li permet experimentar un conjunt de sensacions i emocions que fan que s’endugui un record especial de la visita. En acabat, es gaudeix d’un tast dels vins de Coll de Roses del Celler Espelt. Es pot ampliar l’activitat amb una visita a les vinyes i un esmorzar de viticultor a les mateixes vinyes, amb un tast de productes locals.

Sortida en veler

Es navega a bord d’un veler seguint les espectaculars cales del Parc Natural del Cap de Creus, i hi ha l’opció de fer una parada per banyar-se i practicar immersió lleugera. També es pot fer un àpat al mateix veler.

Visita al port de pesca de Roses i subhasta de peix

La visita al port de pesca de Roses consisteix a veure l’arribada de les barques dels pescadors amb les captures que han fet, rebre una explicació sobre els mètodes de pesca, tenir accés a la subhasta, etc.