02

Lloret de Mar

Lloret de Mar, ciutat cosmopolita i capdavantera que manté la seva identitat cultural i les seves tradicions immutables al pas del temps, esdevé la principal destinació de turisme de reunions de la Costa Brava.

Tingues sempre a mà el Dossier de Congressos

Capacitat Hotelera

CategoriaNombre d’establimentsNombre d’habitacionsPlaces hoteleres
5*4483785
4*468.70717.837
3*283.4596.872
2*99381.931
1*135741.148
TOTAL10014.16128.573

Centres Congressuals

1. Palau de Congressos Costa Brava

Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Auditori9801.0007508501.200
Terrassa715840630510800
Sala privada12060406080
2. Teatre de Lloret
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Sala gran-370370180300
Sala11201105060100
Sala26255303060
Sala36355303060
3. Palau de Congressos Olympic
Nom salam2TeatreEscolaBanquetCòctel
Imperial Park448500200250500
Imperial Suites833805600430805
Saló Royal202200150130200
Saló Palace228230150170230
Saló Majestic184185150130185
Pèrgola529510210260510
Còrsega35,4----
Costa Brava36,75----
Montecarlo76-603065
Mónaco76-603065
Montmeló76-603065
Auditorium605770770370700
Àtrium100110407090
Àgora100110407090
Coliseum14013056100115
Fòrum14013056100115
Micrum4540163045
Minum8075306080
Tropical (ext.)4.000--1.0001.500

Espais Singulars

EspaiTeatreBanquetCòctel
Jardins de Santa Clotilde20080250
EspaiTeatreBanquetCòctel
Ermita de Santa Cristina300200400

Avantatges per al congressista

  • Visita guiada als Jardins de Santa Clotilde o al Museu del Mar.
  • Marxandatge per a la sala de reunió.
  • Informació de Lloret de Mar per a cada assistent (mapa i guia de patrimoni cultural).
  • Benvinguda i representació institucional per part de les autoritats locals.

Congressos de referència i esdeveniments celebrats

  • Congrés Mundial de Blocaires de Viatges (TBEX) (2015)
  • Jornades Científiques de Tècnics Superiors Sanitaris (2013 i 2015)
  • Congrés de la Societat Catalana d’Angiologia i Cirurgia Cardiovascular i Endovascular (2012)
  • XVIII Congrés Nacional Català d’Urgències i Emergències (2011)

Activitats postcongressos

Costa Brava Clàssic

Aquesta proposta conjumina cultura i natura al llarg d’un passeig pel litoral de la Costa Brava que s’inicia als Jardins de Santa Clotilde, seguit d’un passeig en vaixell pel litoral rocós i ple de penya-segats de Lloret de Mar i que finalitza en una de les cinc platges principals de Lloret de Mar amb un dinar o sopar (opcional).

Marxa nòrdica pel camí de ronda i descoberta del patrimoni cultural

Es tracta de combinar una activitat saludable i cardiovascular amb la descoberta d’un entorn incomparable com són els boscos i les rutes de senderisme de Lloret de Mar, especialment del camí de ronda, que recorre els més d’11 km de costa de la nostra vila.

Se’n pot escollir la longitud, la durada i la zona del recorregut per tal que sigui apta per a tots els públics i les diferents exigències. L’activitat s’inicia amb unes breus instruccions sobre la tècnica de la marxa nòrdica, i seguidament es proveeix els congressistes de tot el material necessari per dur a terme el repte.

La ruta també permet visitar alguns dels elements del MOLL (Museu Obert de Lloret) com ara el Museu del Mar, el castell de Sant Joan o els Jardins de Santa Clotilde.

El passat indià de Lloret de Mar

Introducció al passat indià de la vila de Lloret de Mar a través de l’Ipad Quest i del taller de daiquiri de la mà d’un dels coctelers més reconeguts de la població. El taller combina cultura, història i diversió. Es pot realitzar en qualsevol espai singular de Lloret.

Masterclass Gran Casino Costa Brava

Realitzar una masterclass i torneig de poker, BLACK JACK o RULETA AMERICANA en el mateix Gran Casino Costa Brava, com a activitat motivacional en la qual el principal objectiu és desenvolupar i treballar, fora de l’entorn laboral, un conjunt de valors i habilitats essencials per a l’empresa facilitant l’obtenció dels objectius estratègics per part de l’organització.