Fira de Girona i Palau de Congressos de Girona

Centres Congresssuals, Palaus de Congressos

Pg. de la Devesa, 35 17001 Girona (El Gironès)

872 08 07 09

info@gironacongressos.org

www.gironacongressos.org

Descripció

El gran equipament del recinte congressual i firal de Girona, promou els diferents sectors econòmics de la ciutat i està format pel Palau de Congressos i la Fira de Girona amb un total de 30.000 m² situats al Parc de la Devesa. La Fira de Girona, disposa de 10.000 m² i 2 nivells de superfície que es complementen amb 3 auditoris i 13 sales paral·leles ubicades al Palau de Congressos per acollir reunions de fins a 1.700 persones de manera simultània.
Aquest gran recinte congressual i firal es troba a 10 minuts de l’estació del tren (AVE), amb connexions directes a Barcelona, Madrid i França – entre d’altres – i al costat del centre històric i comercial de la ciutat.

Sales

Sala Simfònica10881200No
Sala Cambra445362No
Sala Petita148178
Sala Assaig148140100604550148
Sala Premsa78604540363878
Sala 189886548384088
Sala 242423030222442
Sala 342423030222442
Sala 440422724202240
Sala 540422724202240
Sala 640422724202240
Sala 740422724202240
Sala 850454030222450
Sala 92202101302507085200
Sala 1042423030222440
Sala 11430423030222440
Sala d'exposicions (4-9)43042025055090120450
Vestíbul Foyer1005570900
Nivel I FIRA37501600110016003000
Nivel II FIRA210080020012001000

Serveis